Czy psycholog lub psychoterapeuta jest lekarzem?
Mówiąc o kłopotach zdrowia psychicznego, obok lekarza psychiatry niejednokrotnie stawia się psychoterapeutę albo psychologa jako osoby wspomagające osoby z różnorodnymi problemami i schorzeniami mającymi psychiczne podłoże. Lecz ci ostatni często nie mają stopni medycznych, tylko magistra wyższej uczelni o odpowiedniej specjalności. Nie znaczy to jednak, że ich umiejętności są mniej istotne. Przeciwnie, ukończone studia dają im wiedzę pozwalająca na długą pracę z chorym w celu poprawy jego relacji z otoczeniem i samopoczucia. Co więcej, terapia radom w wielu przypadkach jest w stanie poradzić sobie bez konieczności stosowania farmakologii, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza przy młodzieży i dzieciach. Dłuższa terapia dla młodzieży radom jest zalecana także z tego powodu, że poza umożliwieniem rozwiązania bieżących problemów wyposaża pacjenta w skuteczne narzędzia związane z radzeniem sobie z nerwami w kolejnych okresach etapach życia i w zupełnie odmiennych okolicznościach.